Rodzinna tradycja produkcji obuwia VOLO SHOES

RODZINNA TRADYCJA

Tradycja produkcji obuwia w naszej rodzinie zapoczątkowana została w 1982 r., kiedy mój ojciec Arkadiusz  podjął decyzję o pozostaniu szewcem. Dobrze pamiętam codzienny dźwięk młotka dobiegającego z przydomowego garażu i mojego tatę składającego kolejne pary butów. Dla mnie tata jest szewcem od zawsze, innego taty nie znam.

W złotym okresie szewstwa w Polsce w latach 90 XX w. mój tata produkował setki par butów damskich. Wówczas przed jego zakładem ustawiały się kolejki hurtowników, którzy kupowali buty wyprodukowane dosłownie chwilę temu (czasem jeszcze z nie do końca wyschniętym klejem). Rynek polski i wschodni miał wtedy dużo wolnej przestrzeni gotowej do wypełnienia różnorodnymi produktami, na przykład obuwiem. W tych czasach liczyła się głównie ilość, a Klienci cieszyli się że mogli kupić jakiekolwiek buty.

Tymczasem sytuacja zaczęła się zmieniać po 2000 r., kiedy rynek obuwniczy zaczął się nasycać produktami zarówno z rodzimych zakładów jak i towarami napływającymi ze wschodu. W wyniku tych zmian klient przekonał się, że można kupić produkt tanio, niekoniecznie przejmując się jego pochodzeniem, czy rodzajem materiału, z którego wyprodukowane były buty. Powolny kryzys wywołany koniecznością obniżenia cen wyniszczył w Polsce wielu małych rzemieślników. Z tego powodu na rynku przetrwali nieliczni, głównie dzięki współpracy z dużymi firmami oraz eksportowi butów za granicę. Kryzys dosięgnął również firmy taty, który powoli zabierał się do jej zamknięcia.

Tata w zakładzie szewskim 1990 r.
Tata z córką

NOWA KONCEPCJA

W 2015 r. założyłam firmę VOLO, aby pomóc tacie dalej robić to co naprawdę kocha – tworzyć niezwykłe buty. Marka VOLO zaistniała w Internecie oraz na polskim rynku, dzięki udziale w różnorodnych targach modowych i współpracy z butikami i sklepami obuwniczymi. Klienci doceniają wyjątkową jakość i wygodę naszych butów, a indywidualne zamówienia zawsze sprawiały nam niezwykłą satysfakcję. 

Od 2016 r. rozpoczęliśmy współpracę z polskimi projektantami, projektując i produkując buty do ich własnych kolekcji. Oferujemy najwyższej jakości obuwie damskie oraz obuwie męskie, zgodnie ze stawianymi przed nami wymaganiami. Każdy model obuwia jest produkowany dokładnie tak, jak życzy sobie nasz Klient. Obecnie współpracujemy z wieloma polskimi markami, wzbogacając ich ofertę o buty damskie i męskie.

Udział w targach mody

CZAS INNOWACJI

W 2020 r., po ponad rocznych przygotowaniach i dziesiątkach stworzonych prototypów, VOLO SHOES ukazuje światu nowe rozwiązania obuwnicze. Działając w nurcie społecznej odpowiedzialności biznesu, chcemy ograniczyć ilość produkowanych butów. Jednocześnie chcemy zachować dużą różnorodność butów dla naszych Klientów. Projekt LessShoeWaste to buty, których wygląd można zmieniać w kilka sekund, dzięki specjalnie przygotowanym magnetycznym klipsom. Zobacz nasze produkty w zakładce SKLEP i przekonaj się sama jakie to proste!

Pasję czerpiemy z rodzinnych tradycji

BUTY VOLO - KLIPSY DO BUTÓW - OZDOBY DO BUTÓW - BUTY WIOSNA 2019

SOCIAL MEDIA

Chcesz na bieżąco wiedzieć co słychać u VOLO SHOES? Obserwuj nas w mediach społecznościowych!

Close Menu
×

Koszyk