MARKA VOLO

 

Tradycja produkcji obuwia w naszej rodzinie sięga roku 1982.  

Dobrze pamiętam codzienny dźwięk młotka dobiegającego z przydomowego garażu i mojego tatę składającego kolejne pary butów. W 2015 r. założyłam markę obuwniczą VOLO, aby kontynuować rodzinną tradycją i pomóc tacie dalej robić to co naprawdę kocha – tworzyć niezwykłe buty. 

***

Buty VOLO powstają dzięki współpracy ludzi, którzy znają się i przyjaźnią od lat. Konstruktor, cholewkarze, szewcy – to prawdziwi rzemieślnicy, którzy zajmują się tworzeniem butów przez ponad połowę swojego życia. Szanujemy siebie nawzajem i swoją pracę. Lubimy wspólnie robić dobre i piękne buty.

***

Do butów z naszych kolekcji dobieramy wysokiej jakości naturalne materiały – delikatne kozie skóry, bawełnę i wełnę. Elementy do produkcji obuwia wytwarzane są w Polsce. Dzięki temu wspieramy polską gospodarkę i lokalne firmy z branży obuwniczej. 

***

Od 2020 r. realizujemy projekt #LessShoeWaste, którego ideą jest zmniejszenie nadprodukcji w branży obuwniczej. Produkujemy buty małymi partiami, minimalizując stan magazynowy. Zazwyczaj realizujemy zamówienia na bieżąco – to same Klientki decydują jaki model obuwia i rozmiar potrzebują. Własna produkcja pozwala na budowanie zrównoważonej marki i wspieranie odpowiedzialnej mody.

***

Mamy nadzieję, że obuwie VOLO spełni Wasze oczekiwania, a ich noszenie będzie dla Was przyjemnością.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie i dzielenia się przemyśleniami na temat naszych butów.