O nas

Rodzinna
tradycja

od 1982 r.

Tata z córką

Zacznijmy od początku...

Tradycja produkcji obuwia w naszej rodzinie zapoczątkowana została w 1982 r., kiedy mój ojciec Arkadiusz zdecydował, że zostanie szewcem. Dobrze pamiętam codzienny dźwięk młotka dobiegającego z przydomowego garażu i mojego tatę składającego kolejne pary butów. Dla mnie tata jest szewcem od zawsze, innego taty nie znam.

W złotym okresie szewstwa w Polsce w latach 90 XX w. tata produkował setki par butów damskich. Wówczas przed jego zakładem ustawiały się kolejki hurtowników, którzy kupowali buty wyprodukowane dosłownie chwilę temu (czasem jeszcze z nie do końca wyschniętym klejem). Rynek polski i wschodni miał wtedy dużo wolnej przestrzeni gotowej do wypełnienia różnorodnymi produktami, na przykład obuwiem. 

W tych czasach liczyła się głównie ilość, a Klienci cieszyli się że mogli kupić jakiekolwiek buty.

Tymczasem sytuacja zaczęła się zmieniać po 2000 r., kiedy rynek obuwniczy zaczął się nasycać produktami zarówno z rodzimych zakładów jak i towarami napływającymi ze wschodu. W wyniku tych zmian klient przekonał się, że można kupić buty tanio, niekoniecznie przejmując się ich pochodzeniem, czy rodzajem materiału, z którego są wyprodukowane. Powolny kryzys wywołany koniecznością obniżenia cen wyniszczył w Polsce wielu małych rzemieślników. Z tego powodu na rynku przetrwali nieliczni, głównie dzięki współpracy z dużymi firmami oraz eksportowi butów za granicę. Kryzys dosięgnął również firmy taty, który powoli zabierał się do jej zamknięcia. 

Zmiany, zmiany!

W 2015 r. założyłam markę VOLO, aby pomóc tacie dalej robić to co naprawdę kocha – tworzyć niezwykłe buty. Marka VOLO zaistniała w Internecie oraz na polskim rynku, dzięki udziale w różnorodnych targach modowych i współpracy z butikami i sklepami obuwniczymi. Klienci doceniają wyjątkową jakość i wygodę naszych butów, a indywidualne zamówienia zawsze sprawiały nam niezwykłą satysfakcję.

Od 2016 r. rozpoczęliśmy współpracę z polskimi projektantami, projektując i produkując buty do ich własnych kolekcji. Oferujemy najwyższej jakości obuwie damskie oraz obuwie męskie, zgodnie ze stawianymi przed nami wymaganiami. Każdy model obuwia jest produkowany dokładnie tak, jak życzy sobie nasz Klient. Obecnie współpracujemy z wieloma polskimi markami, wzbogacając ich ofertę o buty damskie i męskie.

W 2020 r. światło dzienne ujrzał nasz autorski projekt #LessShoeWaste. Magnetyczne buty i klipsy są innowacją na skalę światową, a Polki pokochały możliwość eksperymentowania z modą.  

Nowa koncepcja
marki VOLO

od 2015 r.

Klipsy GLITTER VOLO SHOES

Kolekcja BOHO

od 2021 r.

Styl, który wyraża radość

Rok 2020 był dla wszystkich ciężką próbą. Strach i zmęczenie przeplatały się z nadzieją, że niedługo wszystko wróci do normalności. Właśnie ta nadzieja ponownej wolności i swobody była inspiracją dla stworzenia nowej, autorskiej kolekcji BOHO.  

Zobacz najnowszą kolekcję w naszym sklepie online!

Chcesz wiedzieć o nas więcej?

obserwuj nas na: